skansensidzina@bystra-sidzina.pl

BIP

501 597 208

Projekt „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”

Instytucja Kultury
Gminy Bystra-Sidzina

Połączenie tradycji z nowoczesnością w Skansenie w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej.

Na świecie przepiękna wiosna! Skansenowa przyroda budzi się do życia, trwają intensywne prace przygotowawcze do rozpoczynającego się w maju sezonu.

W tym roku, przygotowaliśmy dla państwa możliwość zwiedzania skansenu z aplikacją Appaudioguide.com. Wirtualny przewodnik uatrakcyjni pobyt na terenie muzeum, przekaże podstawowe informacje na temat obiektów i historii skansenu. Aplikacja będzie dostępna po zakupie biletu. Prace nad przygotowaniem opracowaniem ścieżki trwały kilka miesięcy, ostatni etap to nagrania przygotowanych wcześniej treści w języku polskim i angielskim. Dla zainteresowanych szczegółową historią opowiadaną we wnętrzach obiektów w dalszym ciągu i niezmiennie pozostaje wyprawa po skansenie z przewodnikiem.

Aplikacja to kolejna nowoczesność w sidzińskim muzeum, kilka lat temu, w ramach projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”, ekspozycje stałe zostały wzbogacone o urządzenia multimedialne. Wtedy był to wręcz rewolucyjny pomysł, który został zrealizowany dzięki naszemu uporowi i determinacji. Urządzenia zostały ukryte tak, by nie zaburzać zabytkowej przestrzeni, ale by mogły być wykorzystywane przez gości skansenu. Za pomocą multimediów prezentowane są treści dotyczące historii i kultury regionu, w tym także krótkie obrazy filmowe, które działają mocno na wyobraźnię, wzruszają niejednokrotnie do łez, poruszają pokłady nostalgii, i pamięci oraz przenoszą widza, na kilka chwil do spokojnego, pełnego czarów i magii świata naszych przodków.

Zapraszamy serdecznie do Skansenu w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej. To bijące serce przeszłości, to opowieść o historii i tradycji, to świadomość pochodzenia i gościnna przestrzeń, gwarantująca ukojenie, nostalgię i kontakt  z przyrodą.

Skansen w Sidzinie Muzeum Kultury Ludowej oprócz zajęć edukacyjnych i oprowadzania po ekspozycji, oferuje wynajem przestrzeni na działania biznesowe, czy spotkania rodzinne. Opis możliwości najmu,  znajduje się na stronie internetowej www.skansen-sidzina.wp.pl. Zapraszamy do kontaktu celem spersonalizowania oferty.